Aranżacje kuchni nowoczesnych – poznaj nasze 3 propozycje

Nowoczesność jest pewną epoką w historii architektury, jednak potocznie używa się tego słowa, myśląc o wnętrzu dostosowanym do aktualnych potrzeb współczesnego człowieka. Często w nowoczesnych kuchniach wykorzystuje się zdobycze technologiczne. Poznaj nasze trzy propozycje pozwalające odmienić wnętrze Twojej kuchni w nowoczesny sposób!

Pomysł pierwszy: wyspa kuchenna

Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie u wszystkich osób lubiących wspólnie gotować. Domownicy mają dostęp do blatu ze wszystkich stron, ponieważ mebel stoi na środku pomieszczenia. Na wyspie kuchennej możesz zarówno przygotować, jak i spożywać posiłki – to rozwiązanie z powodzeniem pozwoli Ci połączyć kuchnię i jadalnię w jedno. Do stojącego w centrum mebla idealnie będą pasować krzesła barowe, które nadadzą wnętrzu lekkości i wprowadzą ciekawy klimat.

Pomysł drugi: postaw na minimalizm

Wcale nie potrzebujesz dużej ilości szafek i szuflad. Wystarczą porządne, duże meble z wysuwanym wnętrzem, w którym będziesz mógł/ mogła schować zastawę kuchenną i garnki. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz przestrzeń! Świetnym pomysłem może być także postawienie na meble narożnikowe, które pozwolą Ci zagospodarować każdy element kuchni. Proste meble sprawiają, że wnętrze wygląda bardzo elegancko. Często można spotkać meble pozbawione uchwytów – dzięki temu kuchnia będzie wyglądać wręcz ascetycznie, ale za to bardzo gustownie i z klasą.

Pomysł trzeci: monochromatyczność, czyli oszczędne gospodarowanie kolorami

W nowoczesnych wnętrzach często rezygnuje się z kolorowych mebli i dekoracji. Postaw na biel, czerń i różne odcienie szarości! Możesz przełamać je czerwonym akcentem w postaci na przykład bukietu kwiatów. Jednolita tonacja kolorystyczna sprawi, że wnętrze będzie wyglądać bardzo gustownie i elegancko. Dodatkowo, nie będziesz musiał/ musiała obawiać się, czy meble będą do siebie pasować. Pamiętaj jednak, że białe meble mogą się szybko brudzić, więc w takiej nowoczesnej kuchni trzeba będzie bardziej dbać o zachowanie czystości.

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas pomysły zainspirują Cię do poszukiwania własnych rozwiązań wystroju wnętrz.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *