Lampa Muuto – połączenie niebanalnego stylu i jakości

Odpowiednie oświetlenie w domu to podstawa. Lampy, kinkiety czy żyrandole muszą być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim praktyczne. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze oświetlenia i jak połączyć design z funkcjonalnością.

Czym kierować się przy wyborze oświetlenia?

Zanim przejdziemy do kwestii designu, warto poświęcić czas aspektom, które bezpośrednio wpływają na komfort domowników. Należy do nich chociażby moc żarówki, stopień natężenia światła i jego odcień. Aby dobrze zidentyfikować właściwości żarówki należy wiedzieć, że moc żarówki określa się za pomocą watów [W], zaś Kelviny [K] oznaczają barwę światła. To, jaką moc ma żarówka wpływa na energooszczędność. Właściwą wartość należy dobrać biorąc pod uwagę charakterystykę poszczególnych produktów. Kinkiety i lampy naścienne mają najczęściej 25 W, zaś lampy wiszące – 75 W. Dobrze, gdy w salonie łączna wartość wynosi około 80 W, zaś w łazience i na biurku – około 100 W. Jeśli chodzi o odcień światła, w nowoczesnych i skandynawskich wnętrzach najlepiej sprawdza się oświetlenie zimnobiałe (około 5000 K). W miejscach, które służą do wyciszenia lub relaksu, dobrze gdy światło jest raczej ciepłe (około 3000 K). Po zdobyciu tej elementarnej wiedzy, czas skupić się na dobraniu konkretnej lampy. Doskonałym wyborem będzie lampa Muuto. Dlaczego? Odpowiedź poznasz poniżej.

Lampa Muuto – dlaczego jest tak wyjątkowa?

Lampa Muuto to produkt pochodzący od producenta nastawionego na innowacyjność, o czym zresztą informuje już sama nazwa marki, oznaczająca nowe perspektywy. Swoim stylem nawiązuje do Skandynawii, gdzie dominuje minimalizm. Ponadto lampa Muuto to prawdziwa definicja jakości. Można dostać ją wyłącznie w dobrych sklepach, takich jak https://www.bakata.pl/. Co najlepsze, będzie odpowiednia do wnętrz różnego typu. Może ozdabiać salon, który jak wiadomo jest reprezentacyjną częścią domu. Dobrze sprawdzi się również w sypialni, kuchni i pokoju dziecięcym. Z uwagi na swoją trwałość, lampa Mutto należy do grona najbardziej praktycznych produktów.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *