Zasłony na kołach i zasłony mikroflex – idealny dodatek do każdego mieszkania i domu?

beżowe zasłony i szara kanapa

Zastanawiasz się, jak odświeżyć wnętrze swojego domu lub mieszkania? Zasłony na kołach i zasłony mikroflex świetnie się do tego sprawdzą. Te nowoczesne rozwiązania zdobywają popularność dzięki swojej wszechstronności i elegancji. Oferują nie tylko estetyczny wygląd, ale również bardzo łatwe użytkowanie. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć ich wybór zarówno w domu, jak i mniejszym mieszkaniu.

Co to są zasłony na kołach? Poznaj ich unikalne właściwości

Zasłony na kołach to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Mechanizm kółkowy, za pomocą którego zawiesisz zasłony na karniszu, pozwala na płynne i łatwe przesuwanie zasłon. To szczególnie przydatne przy dużych oknach, gdzie ciągłe regulowanie tradycyjnych zasłon może być uciążliwe.

Zasłony na kołach idealnie sprawdzą się w salonie i otwartych przestrzeniach mieszkalnych. Wiele osób wybiera je również do sypialni. Można je odsunąć tylko częściowo albo całkowicie. W razie potrzeby możesz je również zasłonić, aby zapewnić sobie prywatność. Dzięki temu są bardzo wygodnym rozwiązaniem przy dużych przeszkleniach, takich jak okna balkonowe czy tarasowe.

Zasłony mikroflex – dlaczego warto je wybrać do swojego domu?

Zasłony mikroflex wyróżniają się innowacyjnym sposobem montażu. W materiał zasłony wszyte są specjalne plastikowe haczyki, zwane fleksami. Za ich pomocą zawiesisz zasłonę na karniszu, a także wyregulujesz jej wysokość. Do zamontowania zasłony mikroflex potrzebny jest specjalny karnisz szynowy. Można go przymocować do ściany albo sufitu.

Zasłony mikroflex idealnie pasują do każdego okna, dzięki możliwości dopasowania na wymiar. Możesz również wybrać materiał, z którego zostanie wykonana zasłona. W ten sposób określisz poziom jej przezroczystości i będziesz mógł kontrolować, ile światła wpada do pomieszczenia. Ogromnym plusem zasłony mikroflex jest to, że bez problemu upierzesz ją w pralce razem z haczykami. Jeżeli interesują Cię tego typu rozwiązania, sprawdź ofertę sklepu Screensun: https://www.screensun.pl/zaslony.

 

źródło: Photo by Xie Yujie Nick on Unsplash

Jak wybrać i gdzie zamontować zasłony na kołach i mikroflex w mieszkaniu?

Zarówno zasłony na kołach jak i mikroflex świetnie sprawdzą się w salonie, sypialni i pomieszczeniach, które zostały wyposażone w duże przeszklenia. Dzięki prostemu mechanizmowi, zapewniają łatwe odsłanianie i zasłanianie okien. Materiały, z których są wykonane, świetnie radzą sobie z nadmiarem światła wpadającego z zewnątrz. Jedyne, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, to sposób montażu.

 

Zasłony na kołach bez problemu powiesisz na tradycyjnych karniszach. Z kolei zasłony mikroflex wymagają specjalnego karnisza szynowego, który montuje się do ściany lub sufitu. Jeżeli jeszcze takich nie masz, konieczne będzie ich założenie.

Zasłony na kołach i haczykach a tradycyjne zasłony – co lepsze?

Przy wyborze pomiędzy zasłonami na kołach i mikroflex a tradycyjnymi opcjami warto zastanowić się nad swoimi priorytetami. Zasłony na kołach i mikroflex oferują nowoczesność i łatwość użytkowania. Z kolei tradycyjne zasłony mogą być bardziej dekoracyjne. Wybór zależy zatem od indywidualnych potrzeb oraz stylu wnętrza.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie można zamówić zasłony na kołach i zasłony mikroflex, odwiedź stronę https://www.screensun.pl/. Specjaliści Screensun z pewnością pomogą Ci dobrać idealne zasłony do Twojego domu lub mieszkania.

Fot główne: źródło: Photo by Krystal Black on Unsplash

Materiał Sponsorowany

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *