Blaty drewniane – czy to dobre rozwiązanie?

Urządzając mieszkanie, należy dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli. To zakup na lata, więc warto poświęcić sporo czasu i zdecydować się na takie przedmioty, które będą służyły nam jak najdłużej. Jednym z elementów, który należy wybrać, są blaty. Czy wykonane z drewna będą dobrym rozwiązaniem?

Mankamenty drewnianych blatów – w jakich aspektach inne blaty wypadają lepiej?

Dużo trwalsze są blaty kamienne. Dodatkowo, materiał ten można znaleźć w wielu kolorach. Nie potrzebują specjalnej pielęgnacji, w przeciwieństwie do blatów drewnianych, o które należy odpowiednio dbać.

Jakie są zalety drewnianych blatów?

Drewniane blaty będą prezentować się bardzo gustownie. Ich dodatkowym atutem jest to, że są wykonane z naturalnego materiału, a więc są ekologiczne. Różne sklepy meblarskie oferują duży wybór blatów w wielu kolorach i odcieniach.

Zalety drewnianych elementów wystroju

Drewno nadaje ciepła wnętrzu, sprawiając, że białe meble są przyjaźniejsze dla użytkownika. Ten materiał może pojawić się na elementach wykończeniowych innych niż blat, dzięki czemu całość będzie się dobrze komponować. Użycie ciemniejszego drewna nada ciekawego kontrastu.

Minimalistyczne i gustownie urządzone wnętrze

Biała kuchnia z drewnianym blatem jest jednym z najbardziej popularnych wariantów polskiej wersji stylu skandynawskiego. To świetna opcja dla miłośników białych mebli i/lub sterylnych, minimalistycznych wnętrz. Pomimo prostego zestawienia bieli z drewnianymi elementami, masz ogromną ilość możliwych kombinacji. Zabawy się połączeniami i równowagą obu materiałów.

Podsumowanie – drewniane blaty są świetne, ale nie do każdego wnętrza

W ogólnym rozrachunku drewniane blaty wypadają bardzo dobrze, choć przed zdecydowaniem się na nie, należy się dobrze zastanowić – nie wszędzie się sprawdzą.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *