Kuchnia z jadalnią – wykorzystaj dobrze przestrzeń

Zastanawiasz się, jak urządzić swoje mieszkanie lub dom? Chcesz nadążać za aktualnymi trendami? Lubisz spędzać czas z rodziną i chcesz, aby w Twoim miejscu zamieszkania każdy czuł się dobrze? Świetnym rozwiązaniem będzie połączenie kuchni z jadalnią.

Miejsce, w którym cała rodzina może spędzać razem czas

Połączenie kuchni z jadalną daje możliwość wspólnego gotowania i spożywania Stół może się stać centrum życia rodzinnego. To tutaj spożywacie razem posiłki czy delektujecie się poranną kawą. Połączenie kuchni z jadalnią ma niewątpliwie tę zaletę, że osoba przygotowująca jedzenie nie jest odizolowana od reszty – możesz gotować, rozmawiając w tym czasie z pozostałymi członkami rodziny.

Wrażenie większej przestrzeni

Brak ścianki działowej dzielącej jadalnię i kuchnię optycznie powiększa przestrzeń i stwarza wrażenie domowej, otwartej atmosfery. Dodatkowo, w ten sposób wykorzystasz całą dostępną przestrzeń. Ścianka działowa zajęłaby kilkadziesiąt centymetrów, które warto przeznaczyć na coś innego. Po co ściskać się w ciasnej kuchni, skoro możesz zdecydować się na rozwiązanie pozwalające tego uniknąć?

Łatwość użytkowania – podawaj posiłki w szybki i przyjemny sposób

Kolejnym plusem połączenia kuchni z jadalnią jest to, że nie musisz przenosić naczyń z potrawami z kuchni do odrębnego pokoju, ponieważ stołu od miejsca, w którym przygotowuje się posiłki, nie oddziela ścianka działowa. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i z pewnością unikniesz nieszczęśliwych wypadków związanych na przykład z wylaniem na siebie potraw – przeniesienie zupy na stół znajdujący się tuż obok jest z pewnością łatwiejsze niż noszenie talerza z jednego pomieszczenia do innego.

Sprawdź też jaką płytę indukcyjną wybrać do kuchni.

Ciekawe rozwiązane – jadalnia tam, gdzie w kuchni znajduje się blat

Taki pomysł pozwoli Ci maksymalnie zagospodarować domową przestrzeń. Kuchenny blat, na którym przygotowujesz posiłki, może służyć Ci także jako stół – w ten sposób unikniesz wydatku związanego z kupnem kolejnego mebla. To rozwiązanie szczególne przydatne w małych mieszkaniach typu kawalerka.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *