Kuchnia z wyspą – czy tylko w dużej przestrzeni?

Urządzasz swoje wymarzone mieszkanie i zastanawiasz się, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń, aby kuchnia wyglądała jak najlepiej? Podobają Ci się projekty, w których występuje wyspa kuchenna, ale nie jesteś pewny/ pewna, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w małym mieszkaniu? Przeczytaj poniższy artykuł – może uda nam się rozwiać Twoje wątpliwości.

Wyspa kuchenna – co to właściwie jest?

Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie u wszystkich osób lubiących wspólnie gotować. Domownicy mają dostęp do blatu ze wszystkich stron, ponieważ mebel stoi na środku pomieszczenia. Na wyspie kuchennej możesz zarówno przygotować, jak i spożywać posiłki – to rozwiązanie z powodzeniem pozwoli Ci połączyć kuchnię i jadalnię w jedno. Do stojącego w centrum mebla idealnie będą pasować krzesła barowe, które nadadzą wnętrzu lekkości i wprowadzą ciekawy klimat.

Jakie są plusy wyspy kuchennej w małym mieszkaniu?

Wyspa świetnie może oddzielać przestrzeń kuchenną od salonu. Dzięki temu nie potrzeba ścianki działowej, więc można zaoszczędzić trochę przestrzeni użytkowej. Dodatkowo, wyspa może być bardzo pojemna, dzięki czemu nie trzeba będzie wykorzystywać dodatkowo jeszcze innej przestrzeni. Kolejnym niewątpliwym plusem jest możliwość zamontowania rozkładanego blatu, który może pełnić funkcję stołu. W niewielkim mieszkaniu najlepiej sprawdzi się wyspa w kształcie prostokąta.

Wózek zamiast masywnego mebla

Na rynku dostępne są także wyspy kuchenne w formie wózka na kółkach, który można dowolnie przestawiać. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w małej przestrzeni. Połącz wygodę ze świetnie wyglądającym wystrojem!

Podsumowując – jak najbardziej jesteśmy na tak!

Wyspa kuchenna jest świetnym rozwiązaniem zarówno w dużej, jak i dużo mniejszej przestrzeni. Wystarczy, że dokładnie zapoznasz się z różnymi modelami i zdecydujesz się na taki, który najlepiej będzie pasować do Twojego wnętrza. Mamy nadzieję, że lektura naszego tekstu okazała się pomocna. Urządzając mieszkanie, nie bój się eksperymentować!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *