Kuchnie na wymiar – czy to dobry pomysł?

miarka

Nietypowe kuchnie wymagają nietypowych rozwiązań, dlatego też obecnie coraz więcej osób decyduje się na kupno mebli na wymiar. Są także przeciwnicy tego pomysłu, którzy wolą zaufać specjalistom i wybrać coś, co jest dostępne od ręki. Na co w takim razie warto postawić w swoim wnętrzu? W tym artykule rozważymy wszystkie za i przeciw każdej z dostępnych opcji.

Kuchnie na wymiar czy meble ze sklepu?

Wybór pomiędzy kuchnią na wymiar a ze sklepu na pewno nie jest niczym prostym. Meble dostępne w salonach meblowych są typowym wyposażeniem domu. Dzięki swoim uniwersalnym rozmiarom powinny pasować do każdej kuchni. Działa to jednak niestety w dwie strony, bo coś, co w teorii ma pasować wszędzie może w praktyce nie pasować nigdzie. Zestawy szafek mogą być za małe, przez co zostaną między nimi nieestetyczne przerwy, ale również mogą w ogóle się nie zmieścić do kuchni. Dlaczego w takim razie wciąż tak wiele osób decyduje się na tę opcję? Głównie chodzi o to, że gotowe meble są stosunkowo tanie. Poza tym dostępne są ,,od ręki” i można je łatwo i szybko zdemontować. Niestety – to rozwiązanie ma sporo wad. Jedną z nich jest już wcześniej wspomniany fakt, że nie zawsze będą dopasowane rozmiarowo do wnętrza. Ponadto bardzo często szafki sprzedawane są w zestawie, a wybór nie zawsze jest tak duży, by trafić w nasz gust. Musimy wybierać spośród proponowanych rozwiązań, a nie możemy dopasować całości całkowicie do siebie. Alternatywą są meble na wymiar, które oferują już zdecydowanie więcej możliwości. Przyjrzyjmy się im bliżej.

szafka

Kuchnie na wymiar – zalety i wady

W przeciwieństwie do mebli ze sklepu, meble na wymiar oferują nam niezliczoną ilość opcji i możliwość dopasowania do rozmiaru kuchni, a także swoich własnych preferencji. Nie ma obaw, że któryś element wyposażenia się nie zmieści, zakładając, że wcześniej dokładnie zmierzyliśmy pomieszczenie. Kuchnia na wymiar umożliwia zaprojektowanie jej według własnych potrzeb oraz potrzeb domowników. Możemy jeszcze dodatkowo zadbać o nietuzinkowy design, którego pozazdroszczą znajomi. Kuchnia na wymiar będzie idealnie dopasowana również do stylu życia właściciela. Przecież są osoby, które traktują to pomieszczenie wyłącznie jako miejsce do przygotowywania posiłków i potrzebują funkcjonalnych mebli i płytek. Są też tacy, dla których bardziej liczy się design kuchni, bo zamierzają spotykać się w niej na wspólne obiady ze swoją rodziną. Mimo licznych zalet kuchni na wymiar, niestety nie każdy może sobie pozwolić na to rozwiązanie. Dzieje się tak chociażby ze względu na wysokie ceny takich usług i ich mniejszą dostępność. Poza tym trzeba mieć dobry gust i wyobraźnię, by zamówić pasujące wyposażenie. W związku z tym wybór pozostawiamy każdemu indywidualnie i zachęcamy do eksperymentowania.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *