Stół do kuchni – co wybrać? Podpowiadamy!

stół

Z uwagi na to, że kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy dużo czasu, warto zadbać o to, by dostępne tam wyposażenie było jak najbardziej funkcjonalne. Istotne znaczenie ma dobór stołu, ponieważ to właśnie przy nim będziemy zasiadać do wspólnych posiłków z rodziną. Do wyboru jest naprawdę sporo opcji, dlatego w tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie stołu do kuchni.

Stół do kuchni jako element nowoczesnego wnętrza

Pierwszą rzeczą, na którą mimowolnie zwracamy uwagę wchodząc do kuchni, jest jej design. To właśnie wygląd stołu kuchennego może definiować całe wnętrze. Na rynku dostępnych jest teraz mnóstwo modeli, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Od absolutnej klasyki, czyli stołów drewnianych, aż do nowoczesnych błyszczących blatów w kolorze czarnym. Wybór powinien zależeć od koloru ścian, gustu, a także konwencji, w jakiej utrzymane jest całe mieszkanie. Dzięki temu wnętrze będzie spójne. Dobrym pomysłem jest również urozmaicenie swojego stołu dodatkami, takimi jak elegancki obrus lub podkładki. Jeśli chodzi o to, jakie materiały stołów są dostępne, to poza drewnem zazwyczaj widuje się stoły z tworzywa sztucznego, metalowe i szklane. Chociaż te ostatnie wyglądają bardzo designersko i nowocześnie, to raczej nie są zbyt funkcjonalne. Przejdźmy teraz do kwestii pozostałych czynników, które mają znaczenie przy wyborze.

rodzina

Stół do kuchni – rozmiar i kształt dopasowany do domowników

Przy wyborze stołu do kuchni koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wielkość i ustawienie innych elementów wyposażenia w pomieszczeniu. Zbyt duży stół na pewno nie będzie wygodny, więc siłą rzeczy korzystanie z niego nie sprawi przyjemności. Warto pamiętać o tym, by utrzymać wygodną odległość, która umożliwi swobodne przemieszczanie się i wstawanie od stołu bez konieczności przeciskania się między towarzyszami. Istotna jest również wysokość stołu do kuchni, która optymalnie powinna wynosić około 70-75 cm. Jeśli chodzi o kształt, to najczęściej spotykane są w sklepach meblowych modele prostokątne. Takie też widzimy w większości polskich domów. Do wyboru mamy jeszcze stoły kwadratowe i okrągłe. Te ostatnie oferują więcej miejsca dla większej liczby osób, jednak zajmują w kuchni dużo miejsca. Zaletą jest to, że brakuje kantów, dlatego nie trzeba martwić się o to, że ktoś zrobi sobie krzywdę uderzając w nie, co jest bardzo ważne szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi. Prostokątne i kwadratowe stoliki również są funkcjonalne, nie zajmują tyle miejsca i są nowoczesne. Dobrym wyborem będzie stół z rozsuwanym blatem, co umożliwi dopasowanie jego wielkości do liczby gości, tak by każdemu wygodnie się korzystało.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *