Czego unikać przy projektowaniu kuchni? Podpowiadamy!

kuchnia

Przestronna i funkcjonalna kuchnia to konieczność w każdym domu. Niestety – bardzo często podczas aranżacji popełniamy błędy, które sprawiają, że wnętrze nie jest już tak użyteczne. Jak tego uniknąć?

mieszkanie

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że nie zawsze elegancki design idzie w parze z funkcjonalnością. Coś, co jest modne wcale nie musi być dobre. Na przykład nowoczesne lakierowane szafki o wysokim połysku wyglądają naprawdę stylowo, ale szybko się brudzą. Z kolei drewniane blaty są podatne na uszkodzenia, więc trzeba bardzo uważać, by nie zarysować ich nożem. Na dłuższą metę nie jest to nic przyjemnego, bo przecież kuchnia ma służyć głównie do przygotowywania posiłków, a wtedy najłatwiej jest uszkodzić powierzchnię.

Jeśli chodzi o zabudowę ścian, to chociaż płytki są bardzo popularne w wielu polskich domach, to łatwo gromadzi się między nimi brud. Zdecydowanie lepiej postawić na gładkie panele ścienne, które ułatwią porządki. Kuchnia może wyglądać naprawdę nowocześnie, ale na pierwszym miejscu zawsze należy brać pod uwagę jej użyteczność.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *