Jak przygotować się do remontu kuchni? Kilka zasad, które pomogą przy projektowaniu

kuchnia

Projektując wnętrze musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Kuchnia powinna być funkcjonalna, ale przy tym jej wygląd nie może odstraszać, ale raczej sprzyjać przygotowywaniu posiłków w przyjemnej atmosferze. Jak w takim razie zaprojektować kuchnię, by spełniała wszelkie oczekiwania?

Podstawą w projektowaniu jest zebranie dokładnych wymiarów pomieszczenia. Warto rozrysować sobie plan swojej kuchni, zamienić metry kwadratowe na centymetry i zamieścić gniazdka elektryczne, ujęcie wody, ewentualne doprowadzenie gazu, komin, okna i drzwi oraz wszelkie nierówności w ścianach. Pomoże to w dopasowaniu sprzętu, a także w decyzji, jakie elementy wyposażenia są konieczne, a jakie trzeba sobie odpuścić.

Przy projektowaniu kuchni bardzo istotne jest także, by blaty, szafki, szuflady i zlew były na wysokości dopasowanej do domowników. Śmiało można to sprawdzić imitując codzienne czynności i porównując, w jakiej pozycji najlepiej będzie je wykonywać. To świetny sposób, by przekonać się, jakie ustawienie będzie najlepsze.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *