Dobre jedzenie – kuchnie świata, które warto poznać

jedzenie

W dzisiejszych czasach wcale nie trzeba podróżować, by poznać smaki z całego świata. Lokale oferujące różnego rodzaju kuchnie są na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko dobrze poszukać. Próbowanie nowych rzeczy poszerzy horyzonty i rozbudzi chęć poznawania innych kultur. Warto w takim razie poznać kuchnie, które uznawane są przez wielu za najsmaczniejsze.

Dobre jedzenie – kuchnia włoska

Mianem dobrego jedzenia niewątpliwie można nazwać wszystkie potrawy, jakie pochodzą z kuchni włoskiej. To chyba jedna z najbardziej powszechnych kuchni świata, jakie możemy spotkać na polskim rynku. Oczywiście nikomu nie trzeba opisywać pizzy, która znana jest każdemu miłośnikowi dobrego jedzenia. Co ciekawe, Włosi spożywają ją bez sosów czy ketchupu – to tradycja amerykańska. Postępując w tradycyjny sposób należy lekko pokryć pizzę oliwą z oliwek i jeść ją używając sztućców. Włoska kuchnia słynie także z używania dużych ilości przypraw, takich jak oregano, bazylia czy tymianek. Warto skosztować prawdziwego włoskiego spaghetti z parmezanem i risotto, które swoim smakiem zachwycają nawet najbardziej wymagających.

Dobre jedzenie – kuchnia japońska

W tym rankingu po prostu nie mogło zabraknąć kuchni japońskiej. Orientalne jedzenie należy obecnie do największych rarytasów. Japończycy upodobali sobie jedzenie ryb, owoców morza oraz warzyw. Ich posiłki są smaczne, a przy tym niezwykle lekkie i zdrowe. Można podzielić je według różnych kryteriów, ale zazwyczaj wyróżnia się dania ze względu na sposób ich przyrządzania. Do najpopularniejszych grup należy między innymi su-no-mono, czyli rodzaj potraw, ryb i sałatek z warzyw, przyprawianych octem ryżowym. Do tego dochodzi między innymi ni-mono, czyli potrawy gotowane i age-mono – dania przyrządzane w głębokim oleju, potocznie mówiąc ,,w tempurze”. Absolutnym klasykiem kuchni japońskiej jest oczywiście sushi, czyli rolki ryżowe, najczęściej z surowymi składnikami zawiniętymi w prasowane algi morskie. Tego typu specjałów można skosztować w restauracjach z dobrym jedzeniem japońskim, jak na przykład https://nabe.pl/pl/. Warto postępować jak Japończycy i spożywać rolki używając pałeczek (hashi), choć nie jest to konieczne.

Dobre jedzenie – kuchnia francuska

Obok włoskiej kuchni, największą popularnością wśród Europejczyków cieszy się kuchnia francuska. Myśląc o Francji od razu przychodzą na myśl różnego rodzaju sery, bagietki i szlachetne wina. Nic dziwnego – Francuzi uwielbiają tego typu przekąski. Oczywiście we francuskim menu znajdą się także mniej popularne potrawy, takie jak żabie udka czy ślimaki. Każdy powinien skosztować aromatycznych serów i wedle uznania innych specjałów cieszących się mianem dobrego jedzenia.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *