Grzejniki dekoracyjne łazienkowe – estetyka czy funkcjonalność?

łazienka

Współczesne łazienki nie są już tylko pomieszczeniami czysto użytkowymi. Ich aranżacja, a nawet ozdobienie może być ciekawym wyzwaniem dla dekoratora wnętrz czy kreatywnej gospodyni domowej. Nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie wyposażenia łazienkowego, pozwalają stworzyć pomieszczenie, które będzie pod względem estetycznym doskonale dopracowane, a równocześnie w pełni funkcjonalne. Niestety jednak czasem trudno jest znaleźć balans między rozwiązaniami, które są równocześnie praktyczne i estetyczne, szczególnie jeśli stawia się swoje pierwsze kroki w aranżacji wnętrz. Oto kilka wskazówek, na jakiego typu łazienkowe grzejniki dekoracyjne się nie decydować, aby finalnie nie oszpecić pomieszczenia oraz jakie wybory są bezpieczne. 

​Grzejniki dekoracyjne łazienkowe – estetyczne wpadki

Niestety często bywa tak, że przeglądając łazienkowe grzejniki dekoracyjne dostępne na rynku, wybieramy projekt, który chociaż nam wizualnie odpowiada, zupełnie nie pasuje do naszej łazienki. Wpadki zdarzają się, kiedy nie dobierze się odpowiedniego rozmiaru i okaże się, że przez zbyt duży model grzejnika, pomieszczenie wizualnie wydaje się małe i zagracone. Czasem zdarza się także, że wybierzemy zbyt mały grzejnik i chociaż będzie się ładnie prezentował, to my będziemy szczękać zębami z zimna, bo niewystarczająca ilość płyt, nie zapewni nam odpowiedniej mocy grzewczej. Inny problem może wyniknąć, jeśli wybierzemy model grzejnika, który zupełnie nie pasuje do armatury łazienkowej. W nowoczesnej łazience z chromowanymi zlewami, grzejnik w stylu retro w kolorze starego mosiądzu będzie odstawał i kłuł w oczy, zamiast wprawiać w podziw.

​Grzejniki dekoracyjne łazienkowe – praktyczne i estetyczne rozwiązania

Najważniejsze jest, aby nie montować grzejnika, który będzie za mały, by nagrzać pomieszczenie. Na stronie https://imers.pl/ można przejrzeć dekoracyjne grzejniki łazienkowe w różnych rozmiarach, z których wybrane mogą zostać zrobione na miarę. Jaki model wybrać? Ostatnio w modzie są nowoczesne grzejniki chromowane o konstrukcji drabinkowej, która umożliwia dogodne powieszenie ręczników. Wyglądają one bardzo ciekawie i sprawdzają się zarówno w futurystycznych stylizacjach, jak i w łazienkach w stylu retro.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *