Okna plastikowe – co musisz wiedzieć przed zakupem?

okno

Budując dom czy remontując go musimy także pomyśleć o wyborze okien. Nie jest to jednak tak łatwe zadanie, jak się wydaje. Bogata oferta producentów może bowiem przyprawić nas o zawrót głowy. Dlatego warto się odpowiednio przygotować do zakupu.

Okna z PCV – czego nie powinieneś pominąć?

Zakup okna nie należy do najtańszej inwestycji. Dobrze więc byłoby sięgnąć po modele, które wpasują się w nasze potrzeby oraz design naszego domu. W ten sposób unikniemy wyrzucenia pieniędzy w błoto. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, gdy będziemy zapoznawać się z ofertami konkretnych producentów? Przede wszystkim określmy jasno, na czym nam najbardziej zależy. Zacznijmy od materiału, z którego wykonano surowce. Do wyboru mamy okna drewniane, aluminiowe, czy plastikowe. Każde z nich mogą być wysokiej jakości i służyć nam przez lata. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na kilka istotnych kwestii. Pomoże nam w tym karta wyrobu. Zawiera ona informacje dotyczące parametrów konstrukcyjnych oraz użytkowych. Te pierwsze odnoszą się do odporności na obciążenie wiatrem, przepuszczalności powietrza, czy wodoszczelności.

Okna plastikowe – kto je oferuje?

Druga grupa parametrów zawiera natomiast wszelkie informacje na temat ich funkcjonalności. To one właśnie pozwolą nam wybrać model dostosowany do naszych potrzeb. Określają bowiem współczynnik izolacyjności termicznej, hałasu, czy poziomu zabezpieczeń. Ten pierwszy współczynnik jest niezwykle ważny z kilku powodów. Przede wszystkim informuje nas o tym ile ciepła z wewnątrz przenika do wnętrza budynku. Im wskaźnik jest niższy, tym lepiej dla nas. Dzięki temu jesteśmy w stanie obniżyć koszty ogrzewania budynku w okresie zimowym. Obecnie norma tego współczynnika wynosi dla modeli fasadowych 1,1 W/m2K, a dla dachowych 1,3 W/m2K. Od przyszłego roku będzie jednak ona niższa o kolejne 0,2 W/m2K. Okna plastikowe spełniające te normę znajdziesz pod tym linkiem https://zebrano.eu/oferta/okna/pcv/. Kupując okna od sprawdzonych dostawców i producentów możesz być spokojny o ich właściwości. Wysoka jakość wykonania jest potwierdzona przez zastosowanie pakietów wieloszybowych czy profili wielokomorowych. Dzięki temu okna plastikowe są szczelne i funkcjonalne.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *