Olej gorczycowy od producenta – 3 cechy, jakie powinien mieć

Gorczyca to roślina, której zawdzięczamy istnienie musztardy oraz mniej znanego produktu – oleju gorczycowego. W tym artykule skupimy się właśnie na nim. Olej gorczycowy jest bowiem źródłem wielu cennych właściwości. Jego delikatny musztardowy smak może być naszym sprzymierzeńcem w kuchni. Sprawdźmy, po czym poznać wysokiej jakości produkt.

Olej gorczycowy tłoczony na zimno

Proces obróbki mocno wpływa na właściwości surowców. Właśnie dlatego to takie ważne, by producenci ograniczyli nadprogramowe ingerencje w produkt. Tłoczenie oleju gorczycowego na ciepło mogłoby pozbawić go witamin, minerałów, białka oraz innych wartości odżywczych. Znacznie lepszym wyborem będzie olej gorczycowy od producenta, który tłoczy wyłącznie na zimno. Tylko wtedy produkt zachowa swoje prozdrowotne właściwości. Okaże się przydatny w utrzymaniu zdrowej skóry i pozytywnie wpłynie na poziom cholesterolu. Dodatkowo może obniżyć ryzyko cukrzycy i chorób nowotworowych.

Olej gorczycowy nierafinowany

Kolejna cecha dobrego oleju gorczycowego również ma związek z procesem obróbki. Olej gorczycowy nierafinowany rozpoznasz po jasnej barwie i roślinnym smaku oraz aromacie. Olej rafinowany jest znacznie ciemniejszy i nie ma smaku ani zapachu. Znacznie lepiej postawić na produkt, który nie był rafinowany, ponieważ okaże się przydatny w kuchni. Musztardowy smak oleju gorczycowego z pewnością wzbogaci wiele potraw. O jego zastosowaniach w kuchni i nie tylko możesz przeczytać tutaj https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/olej-gorczycowy-tloczony-na-zimno/.

Olej gorczycowy niefiltrowany

Olej gorczycowy niefiltrowany to dobry wybór dla osób, które cenią sobie naturalne rozwiązania. Taki produkt nie jest poddawany sztucznej obróbce. Może posiadać charakterystyczny osad. Wystarczy wstrząsnąć, by przywrócić mu jednorodność. Olej niefiltrowany jest jak najbardziej naturalny, ale warto jeszcze zwrócić uwagę na to, skąd pozyskano nasiona. Wysokiej jakości produkt będzie pochodził z polskich, czystych ziem, o które dbano bez użycia sztucznych środków dosuszających.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *