Stoły rozkładane z drewna na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Drewno to szlachetny surowiec, który mimo że jest bardzo stary i od wielu lat wykorzystywany w stolarce czy budownictwie, wciąż potrafi wyglądać bardzo elegancko i nowocześnie. Meble wykonane z drewna są piękne i trwałe, więc nic dziwnego, że cieszą się ogromną popularnością w aranżacji wnętrz. Rozkładane stoły z drewna, które wykonane są na zamówienie, stanową często obowiązkowy element nowoczesnej kuchni, jadalni lub salonu. Jeśli więc myślisz o zakupie, dowiedz się co warto brać pod uwagę.

Stoły rozkładane z drewna na zamówienie – rodzaj drewna

Obecnie rynek obfituje w meble wykonane z najróżniejszych rodzajów drewna, od dobrze znanych nam buków czy jesionów, po drewno mangowe, akacjowe czy bambus. Jeżeli urządzasz salon w stylu boho, możesz pomyśleć o stoliku z egzotycznego drewna, jednak bierz pod uwagę, że ceny często są bardzo wysokie. Poszukujesz solidnych mebli i interesują Cię raczej rodzime gatunki? Zwróć uwagę na dąb. Dębowy stół będzie się świetnie prezentował we wnętrzu, a przy tym przetrwa wiele lat użytkowania.

Stoły rozkładane z drewna na zamówienie – sposób rozkładania

Wielbiciele praktycznych mebli z pewnością dobrze wiedzą, że stoły rozkładane z drewna, robione na zamówienie, pozwalają inteligentnie zarządzać przestrzenią. Zanim jednak dokonasz zakupu, zorientuj się, jaką metodą rozkłada się wybrany przez Ciebie model. Popularne są stoły z wkładką środkową, jednak lepszym rozwiązaniem może być wkładka frontowa, dzięki której nie musisz reorganizować powierzchni blatu, kiedy go rozkładasz. Możesz także zdecydować się na system dostawek, o ile dysponujesz miejscem na przechowywanie dodatkowych elementów stołu. Tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/drewniane-stoly/ znajdziesz więcej informacji na temat stołów z dostawkami i nie tylko.

Stoły rozkładane z drewna na zamówienie – rozmiar

W przypadku mebli rozmiar ma duże znaczenie, ponieważ dysponujesz ograniczoną przestrzenią. Dlatego dobrze jest zamówić stół z uwzględnieniem wielkości pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Nie kupuj zbyt dużego, ponieważ może się okazać, że ograniczysz sobie w ten sposób możliwość poruszania się.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *