Kuchnia z oknem – jak zaaranżować tą przestrzeń? Mamy sposób!

Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić swoje mieszkanie? Wahasz się nad wystrojem kuchni? Przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawą aranżację kuchni z oknem. Wykorzystaj pełny potencjał tej przestrzeni.

Kuchnia z oknem jest dużo jaśniejsza!

Dzięki światłu wpadającemu do kuchni przez okno nie musisz przejmować się tym, że przestrzeń będzie ciemna. Możesz zatem brać pod uwagę wszystkie możliwe kolory, nie patrząc na to, czy będą wprowadzać ponury nastrój – promienie słońca wpadające przez okno rozświetlą pomieszczenie. Jeśli lubisz nowoczesne wnętrza, możesz postawić na czerń – takie wnętrze będzie prezentowało się niezwykle elegancko i stylowo.

A może jednak wykorzystać potencjał i stworzyć przyjazną, jasną przestrzeń?

Innym ciekawym pomysłem będzie stworzenie takiej aranżacji, w której naprawdę będzie można poczuć się jak u siebie! Postaw na ciekawe firanki, które sprawią, że Twoja kuchnia zyska prywatny, domowy charakter. Niewątpliwym plusem firan jest ich ogromny wybór. Na rynku dostępne są tkaniny w tysiącach wzorów! Zdecyduj się na takie, które od razu kojarzą się z kuchennym wnętrzem. Postaw na wzory z owocami lub słoikami dżemu. Dobrym pomysłem będzie także kupienie firan w kwiatowe wzory – taka kuchnia może wyglądać bardzo retro, co w ostatnim czasie staje się coraz bardziej modne.

Inny pomysł – zazdrostki, czyli firanki, które wpuszczą dużo światła do wnętrza

Zazdrostki są pewnym bardzo charakterystycznym rodzajem firanek. Zazwyczaj mają długość około metra. Są mocowane w specjalny sposób, na zakładkę. Idealnie sprawdzą się jako dodatek do kuchennego wnętrza. Wybierz gładkie, białe zazdrostki lub takie w kolorze ecru – stworzysz w ten sposób bardzo uniwersalny wystrój, będzie pasować do wszystkich rodzajów mebli. Takie firanki będą rewelacyjnie wyglądać w kuchni udekorowanej bukietami kwiatów – postaw na kilka wazoników, w których będziesz trzymać świeże rośliny.

Mamy nadzieję, że spodobały Ci się pomysły. Okno w kuchni jest niewątpliwym atutem, więc postaraj się wykorzystać tkwiący w nim potencjał!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *