Co musisz kupić zanim weźmiesz się za malowanie domu?

Malowanie ścian to zabieg konieczny podczas odnawianiu mieszkania. W końcu odpowiednio dobrany kolor pozwala lepiej zaaranżować wystrój pomieszczenia, a także wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Wiele osób łączy malowanie z remontem, który niestety przywodzi na myśl wysokie koszty związane zarówno z niezbędnymi materiałami, jak i opłaceniem profesjonalnej ekipy budowlanej. W rzeczywistości jest to jedna z czynności, którą bez większej wprawy możemy wykonać sami. Co będzie nam potrzebne?

Farba

Wybór farby to najważniejsza część malowania. Musimy zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale także rodzaj farby. Nie wszystkie z nich nadają się do konkretnych powierzchni czy pomieszczeń. Innej farby użyjemy do malowania kuchni, a innej do łazienki. Choć nie jest to reguła, warto przed kupnem przeczytać zalecenia opisane na puszce.

Wałek i pędzel

Powinniśmy zaopatrzyć się w jeden duży wałek. Jeśli podczas malowania nie używamy drabiny, bez wątpienia przyda się też kij. Dodatkowo niezbędny będzie mniejszy wałek oraz pędzelek do tak zwanych “odcinek”. Warto również kupić tackę, dzięki której równomiernie rozłożymy farbę na narzędziach.

Folia i taśma malarska

Taśma malarska przyda nam się, przy zabezpieczaniu okien czy futryn przed zamalowaniem ich. Będzie także potrzebna do oddzielenia od siebie kolorów, gdy malujemy różnymi farbami. Taśma razem z folią umożliwią odpowiednie zabezpieczenie przed zachlapaniem podłogi oraz mebli.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *