Salon w stylu boho – wybierz właściwe dekoracje

roślina

Styl boho to obok skandynawskiego jeden z najczęściej goszczących w polskich mieszkaniach. Nic w tym dziwnego bowiem ten drugi swego czasu bardzo mocno wpłynął na samo boho i odmienił jego oblicze. Głównie pod względem doboru barw, które stały się bardziej łagodne i stonowane.

Styl boho – dawniej etno

Jeszcze przed zetknięciem się ze stylem skandynawskim boho ściśle nawiązywało do dekoracji pochodzących z kultury ludowej. Najbardziej inspirowało się Afryką, Australią i Ameryką Południową. Jako iż te kultury są naprawdę różnorodne to i różnorodny był wystrój wnętrz. Przede wszystkim rządziły w nim intensywne barwy, wzorzyste tkaniny, a także duża ilość roślin zielonych. Na ścianach z kolei, jak i na szafkach znajdowała się cała gama ozdób inspirowanych odległymi kulturami. Ci którzy mogli to sami przywozili różnego rodzaju dekoracje z własnych podróży. Po zetknięciu się ze stylem skandynawskim przestajemy mówić o typowym etno, a zaczynamy o new bohemian czyli w skrócie boho. Od tej pory różnorodność i intensywność barw zaczyna ustępować stonowanym odcieniom i bardziej przemyślanemu doborowi dodatków.

Salon w stylu boho – dekoracje

Obecnie urządzając mieszkanie czy dom w stylu boho powinno się iść w kierunku stworzenia jasnej bazy. Mowa tutaj przede wszystkim o kolorach farb znajdujących się na ścianach. Jeśli będą one jasne, choć niekoniecznie białe to łatwiej będzie wyeksponować ciekawe meble i dodatki. Tymi będą chociażby wyroby lokalnych rzemieślników. Meble stworzone z lokalnych gatunków drzew, wiklinowe kosze, a także bambusowe przedmioty to właśnie styl boho. Do tego dochodzi jeszcze roślinność, którą można również umieścić na plakacie np. z https://posterilla.pl/pl/c/BOHO/167, a także pledy i koce posiadające typowo etniczne wzory. Narzucone na jasną kanapę będą bardzo dobrze odzwierciedlały dominujący w mieszkaniu styl. Warto pamiętać, że styl boho pasuje nie tylko do salonu, ale można go zastosować we wszystkich pomieszczeniach tworząc spójną całość. Warto wówczas rozejrzeć się za glinianymi naczyniami czy ciekawą ceramiką, które wykorzysta się w kuchni i jadalni.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *