Kuchnie nowoczesne – co to oznacza?

Wraz z postępem cywilizacyjnym i rozwojem konsumpcjonizmu zmieniły się sposoby wystroju i aranżacji mieszkań. Co ciekawe, obecnie coraz częściej rezygnuje się z rozwiązań wykorzystujących wiele różnych elementów – w nowoczesnych kuchniach raczej stawia się na minimalność oraz oszczędne gospodarowanie kolorami. Zapraszamy do lektury artykułu!

Wyspa kuchenna – pomysł na otwarte wnętrze

W wielu nowoczesnych aranżacjach pojawia się wyspa kuchenna. Domownicy mają dostęp do blatu ze wszystkich stron, ponieważ mebel stoi na środku pomieszczenia. Na wyspie kuchennej można zarówno przygotować, jak i spożywać posiłki. Do stojącego w centrum mebla idealnie będą pasować krzesła barowe, które nadadzą wnętrzu lekkości i wprowadzą ciekawy klimat.

Minimalizm w pigułce

Nowoczesne kuchnie często cechują się minimalizmem. Nie znajdziesz ty dużej ilości szafek i szuflad − wystarczą porządne, duże meble z wysuwanym wnętrzem, w którym można schować zastawę kuchenną i garnki. Dzięki temu maksymalnie wykorzystuje się przestrzeń! Świetnym pomysłem może być także postawienie na meble narożnikowe, które pozwalają zagospodarować każdy element kuchni. Proste meble sprawiają, że wnętrze wygląda bardzo elegancko. Często można spotkać meble pozbawione uchwytów – dzięki temu kuchnia będzie wyglądać wręcz ascetycznie, ale za to bardzo gustownie i z klasą.

Oszczędne gospodarowanie kolorami – ta sama tonacja

W nowoczesnych wnętrzach często rezygnuje się z kolorowych mebli i dekoracji. Stawi się raczej na biel, czerń i różne odcienie szarości. Osoby bardziej wyczulone na kolory mogą chcieć przełamać monochromatyczne barwy czerwonym akcentem w postaci na przykład bukietu kwiatów. Jednolita tonacja kolorystyczna sprawia natomiast, że wnętrze wygląda bardzo gustownie i elegancko. Dodatkowo, nie trzeba obawiać się, czy meble będą do siebie pasować. Warto jednak pamiętać, że białe meble mogą się szybko brudzić, więc w takiej nowoczesnej kuchni trzeba będzie bardziej dbać o zachowanie czystości.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *