Lampy do kuchni – jakie sprawdzą się najlepiej?

Urządzanie mieszkania jest bardzo ciekawym, ale także wymagającym zajęciem. Często trzeba naszukać się wymarzonych sprzętów. W poniższym artykule podpowiadamy, na jakie oświetlenie kuchenne się zdecydować. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię do dalszych poszukiwań idealnych elementów wystroju Twojego mieszkania!

Jakie są Jakie są rodzaje oświetlenia?

Oświetlenie kuchenne dzieli się na 3 części: główne (zwane także ogólnym, punktowe (jest to dodatkowe oświetlenie blatów roboczych) oraz dekoracyjne (znane także jako oświetlenie nastrojowe). Najczęściej spotykanym oświetleniem głównym jest lampa sufitowa.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kuchenne oświetlenie?

Przyjrzyj się, w jaki sposób będziesz rzucać cień. Zwróć także uwagę na odbicie światła. Pamiętaj, że blaty robocze nie powinny być ani niedoświetlone, ani prześwietlone. Warto też przyjrzeć się kolorowi oświetlenia – biały (zimny) jest odpowiedni do pracy, natomiast żółty (ciepły) najlepiej sprawdzi się do rekreacji. W kuchniach najlepiej sprawdza się światło rozproszone i odbite w taki sposób, żeby wszystko było oświetlone, ale żeby jednocześnie nie oślepiało użytkownika i nie sprawiało wrażenia przebywania w szpitalnej sali.

Co powinno być czynnikiem decydującym o wyborze lampy?

Przede wszystkim postaw na funkcjonalność. Cena i wygląd również są ważne, jednak nie najważniejsze. Lepie jednorazowo zdecydować się na większy wydatek niż kupić tanią lampę, która szybko będzie wymagała naprawy lub po prostu odmówi posłuszeństwa i przestanie działać. Podobnie sprawa wygląda z designerskimi lampami. Owszem, w danym momencie może Ci się spodobać jakiś typ oświetlenia, jednak za jakiś czas może Ci się znudzić. Niecodzienne typy oświetlenia wybieraj tylko wtedy, gdy masz pewność, że są dobrej jakości i nie kosztują zbyt dużo. Jeśli jest inaczej – postaw raczej na sprawdzone, klasyczne rozwiązania.

Pamiętaj, że ostateczną decyzję musisz podjąć samodzielnie – w końcu to Ty będziesz mieszkać w danym mieszkaniu i to Ty mas zbyć zadowolona/ zadowolony!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *