Nowoczesne małe kuchnie w bloku – tak! To możliwe!

Zastanawiasz się, jak urządzić nowoczesne małe mieszkanie w bloku? Przedstawiamy kilka pomysłów.

Aneks kuchenny

To świetny pomysł Ścianka działowa, która oddzielałaby kuchnię od salonu zajęłaby kilkadziesiąt centymetrów przestrzeni, którą możesz wykorzystać. Dodatkowo, decydując się na salon z aneksem kuchennym, sprawisz, że pokój będzie wyglądać na większy.

Minimalizm kluczem do sukcesu

Nie musisz przejmować się małą ilością miejsca − nowoczesne kuchnie często cechują się minimalizmem. Nie znajdziesz ty dużej ilości szafek i szuflad − wystarczą porządne meble z wysuwanym wnętrzem, w którym można schować zastawę kuchenną i garnki. Dzięki temu maksymalnie wykorzystuje się przestrzeń! Świetnym pomysłem może być także postawienie na meble narożnikowe, które pozwalają zagospodarować każdy element kuchni. Proste meble sprawiają, że wnętrze wygląda bardzo elegancko. Często można spotkać meble pozbawione uchwytów – dzięki temu kuchnia będzie wyglądać wręcz ascetycznie, ale za to bardzo gustownie i z klasą. Postawienie na minimalizm idealnie sprawdzi się w kuchni w bloku – mając jak najmniej przedmiotów na widoku, optycznie powiększysz przestrzeń.

Zwróć uwagę na kolory i dopasowanie do siebie poszczególnych elementów

W małym mieszkaniu trudno będzie znaleźć na designerskie dodatki, takie jak na przykład lampy w niecodziennym kształcie. Chcąc urządzić kuchnię w sposób nowoczesny postaw zatem nie na kupowanie dodatkowych przedmiotów mających nadać wnętrzu określony charakter, lecz raczej na tym, jak wygląda połączenie poszczególnych elementów. Świetnie będzie się prezentować biała kuchnia z drewnianym blatem − jest ona jednym z najbardziej popularnych wariantów polskiej wersji stylu skandynawskiego. To świetna opcja dla miłośników białych mebli i/lub sterylnych, minimalistycznych wnętrz. Pomimo prostego zestawienia bieli z drewnianymi elementami, masz ogromną ilość możliwych kombinacji.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zachęcił Cię do poczytania więcej o nowoczesnych kuchniach. Kto wie, może zdecydujesz się na remont?

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *