Projektowanie kuchni – samemu czy przy pomocy specjalistów?

Kupiłeś/ kupiłaś wymarzone mieszkanie i teraz jedyne, co Ci pozostaje, to odpowiednio je zaaranżować? Chcesz zrobić remont i zastanawiasz się, jakie rozwiązania byłyby najlepsze? W jaki sposób zaprojektować kuchnię? Czy lepiej spróbować zrobić to samemu, czy zdać się na pomoc specjalistów?

Jakie rozwiązanie polecamy szczególnie mocno?

Najlepszym rozwiązaniem najprawdopodobniej będzie skonsultowanie się ze specjalistami od wystroju wnętrz, a następnie samodzielne podjęcie decyzji odnośnie do proponowanych przez projektanta rozwiązań.

Jakie są zalety skonsultowania się ze specjalistą?

Przede wszystkim będziesz mieć pewność, że przy projektowaniu kuchni nie popełnisz podstawowych błędów. Przykładowo – nie będziesz musiał/ musiała zastanawiać się, czy odpowiednio wymierzona została odległość lodówki od zlewozmywaka (zazwyczaj mówi się, że powinna ona wynosić około 120–210 cm). Poszczególne meble będą do siebie pasować, a wprowadzone przez specjalistę rozwiązania z pewnością będą funkcjonalne.

Czy na pewno gotowy projekt będzie mi się podobać?

Jeżeli na początku szczerze porozmawiasz z projektantem, najprawdopodobniej będziesz zadowolona/ zadowolony z efektu. Z drugiej strony, z pewnością znasz tę sytuację, gdy wszyscy znajomi mówią Ci, że świetnie wyglądasz w jakimś ubraniu, a jednak z jakiegoś powodu za nim nie przepadasz. Z gotowym projektem może być podobnie. Jeśli nie jesteś przekonana/ przekonany do pewnych rozwiązań, zdecyduj się je zmienić. W końcu to Ty będziesz mieszkać w swoim mieszkaniu i kuchnia ma się podobać przede wszystkim Tobie.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *