Salon z aneksem kuchennym w domku jednorodzinnym

Wreszcie kupiłeś/ kupiłaś wymarzony domek jednorodzinny i chcesz go pięknie urządzisz? Wykorzystaj potencjał tej dużej przestrzeni i postaw na przestronny salon z aneksem kuchennym!

Czym jest salon z aneksem kuchennym?

Aneks jest wydzieloną częścią danego pomieszczenia o innym przeznaczeniu niż całe pomieszczenie. W tym przypadku w salonie, na jednej ze ścian, urządzona by była kuchnia. Cały proces przygotowywania posiłków odbywałby się zatem w tym miejscu, w którym spędza się najwięcej czasu – w salonie.

Wrażenie większej przestrzeni – czy to nie przesada?

Brak ścianki działowej dzielącej salon i kuchnię optycznie powiększa przestrzeń i stwarza wrażenie domowej, otwartej atmosfery. Dodatkowo, w ten sposób wykorzystasz całą dostępną przestrzeń. Nie bój się jednak tego, że salon będzie wyglądać na zbyt duży. Jeśli w odpowiedni sposób rozstawisz w domu meble, całość zyska lekki, nowoczesny wygląd.

,,Zaoszczędzone” miejsce wykorzystaj inaczej

Skoro zamiast kuchni chcesz zdecydować się na salon z kuchennym aneksem i zyskasz dodatkową przestrzeń, pomyśl o tym, w jaki sposób możesz to miejsce zagospodarować. Możesz na przykład zdecydować się na kupno pięknej komody, na której postawisz pamiątki z rodzinnych wyjazdów i ramki ze zdjęciami swoich pociech.

Łatwość użytkowania – podawaj posiłki w szybko i bezpiecznie

Kolejnym plusem połączenia salonu z aneksem kuchennym jest to, że nie musisz przenosić naczyń z potrawami z kuchni do odrębnego pokoju, ponieważ stołu od miejsca, w którym przygotowuje się posiłki, nie oddziela ścianka działowa. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i z pewnością unikniesz nieszczęśliwych wypadków związanych na przykład z wylaniem na siebie potraw – przeniesienie zupy na stół znajdujący się tuż obok jest z pewnością łatwiejsze niż noszenie talerza z jednego pomieszczenia do innego.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu tekstowi zastanowisz się nad tą opcją wykorzystania przestrzeni. Aneksy kuchenne nie bez przyczyny stają się coraz bardziej popularne!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *