Szara kuchnia – jak ją zaaranżować?

Jak zaaranżować kuchnię w taki sposób, aby z jednej strony wyglądała ciekawie, a z drugiej była na tyle uniwersalna, aby można było dobrać do niej różne ciekawe elementy dekoracyjne? Świetnym pomysłem będzie zdecydowanie się na szarą kuchnię. W poniższym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na takie wnętrze.

Ogromna ilość możliwości – nie bój się eksperymentować!

Szara kuchnia jest bardzo uniwersalna, ponieważ ten kolor pasuje prawie do wszystkiego. Dzięki temu możesz postawić na ciekawe dodatki i wykończenia.

Żywe, jaskrawe kolory – pokaż swoją kreatywność!

Szarą przestrzeń możesz ożywić dzięki zdecydowaniu się na dodatki w kontrastujących kolorach. W ten sposób wnętrze nie będzie nudne. Postaw na jedną tonację – wybierz albo kolory ciepłe, albo zimne.

Monochromatyczność? Czemu nie!

To inny pomysł, skrajnie odmienny od poprzedniego. Możesz zdecydować się na kuchnię w monochromatycznych barwach. Takie wnętrze będzie bardzo eleganckie i gustowne, w nowoczesnym stylu. Do szarego wnętrza świetnie będą także pasować drewniane meble. W nowoczesnych wnętrzach często rezygnuje się z kolorowych mebli i dekoracji. Postaw na biel, czerń i różne odcienie szarości! Jeśli chcesz, możesz przełamać je czerwonym akcentem w postaci na przykład bukietu kwiatów. Jednolita tonacja kolorystyczna sprawi, że wnętrze będzie wyglądać bardzo gustownie i elegancko.

Szara kuchnia w połączeniu z salonem?

To rozwiązanie dobrze się sprawdza w przypadku aneksów kuchennych lub połączeniu kuchni z salonem. Kuchnia nie będzie wówczas za bardzo się wyróżniać i łatwo uda Ci się zaaranżować przestrzeń salonową w taki sposób, aby wszystko idealnie do siebie pasowało.

Pomyśl o rozwiązaniach, które wcześniej były odrzucane

Mamy nadzieję, że nasz tekst sprawił, że w momencie remontowania kuchni choć przez chwilę weźmiesz pod uwagę zaproponowane rozwiązania. Nie bój się pomysłów, które wcześniej uważałeś/ uważałaś za nieciekawe. Być może w Twoim mieszkaniu sprawdzą się idealnie?

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *