Tapeta do kuchni – kit czy hit?

Podobno o gustach się nie dyskutuje. Rzeczywiście, trudno przekonywać kogoś do swoich racji odnośnie do walorów estetycznych danego przedmiotu, jednak jeśli planujesz remont mieszkania lub urządzasz niedawno kupioną nieruchomość, warto wziąć pod uwagę wszelkie możliwe opcje. Wystrój kuchni raczej kojarzy się z kafelkami na ścianie. Co jednak powiesz na tapetę w kuchni?

Różnorodność wzorów i kolorów – hit

Na rynku dostępne są tysiące wzorów i kolorów tapet, więc z pewnością każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Niektóre wzory imitują wygląd tradycyjnych płytek. Ciekawym rozwiązaniem są tapety z napisami i obrazkami związanymi z jedzeniem – do wyboru są wzory zawierające naczynia, sztućce, słoiki z konfiturami czy inne słodkości, na przykład domowe wypieki. Można także znaleźć motywy geometryczne i florystyczne.

Gładka tapeta? Kit, ale tylko jeśli źle wybierzesz

Pomysł wyboru gładkiej tapety do kuchennego wnętrza nie wydaje się zbyt dobry, jeżeli nie jesteś osobą bardzo dbającą o porządek. Jeśli marzysz o jednokolorowej ścianie, a nie chcesz zdecydować się na kupno kafelek, koniecznie poszukaj takiej tapety, którą łatwo będzie można wyczyścić. Nie ma nic gorszego niż ściana poplamiona tłuszczem od gotowania! Na szczęście na rynku dostępne są winylowe zmywalne tapety, z których szybko można usunąć brud. Znajdziesz je w stacjonarnych sklepach budowlanych oraz na stronach internetowych. Producenci tego asortymentu gwarantują, że ich tapety będą odpowiednie do kuchennego użytku – nie zniszczy ich wilgoć ani wahania temperatury.

Możliwość remontu – hit

Niewątpliwym plusem tapet jest ich łatwość montażu. Jeśli dany wzór Ci się znudzi, zawsze możesz wymienić go na jakiś inny. Remont kuchni wyklejonej tapetą będzie łatwiejszy i szybszy niż odnowienie pomieszczenia pokrytego kafelkami, które trzeba by było skuwać. W całościowym krótkim bilansie tapeta kuchenna prezentuje się zatem całkiem dobrze.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *