Nietypowe urządzenia, które możesz znaleźć w kuchni

Kuchnia często jest sercem domu. Spędzamy w niej sporo czasu podczas przygotowywania posiłków. Oprócz standardowych akcesoriów możemy pomyśleć o zakupie mniej popularnych urządzeń, które okażą się ciekawym urozmaiceniem kuchennej codzienności.

Maszyna do waty cukrowej

Wata cukrowa wielu osobom przypomina beztroskie czasy dzieciństwa. Sprzedawano ją na jarmarkach, festynach czy w wesołych miasteczkach. Dzisiaj każdy może zrobić swoją własną watę cukrową w domowym zaciszu. Maszyny do waty cukrowej dostępne są w sklepach internetowych już od 80 zł. Ich obsługa nie jest skomplikowana, a jedynymi produktami jakich potrzebujemy są cukier i patyczek do owijania. Do stworzenia waty wystarczy zwykły, biały cukier, ale jeśli chcemy możemy zainwestować w specjalne, kolorowe cukry, które dodatkowo mają różne smaki. Ich zestawy dostępne są na allegro za 40 zł.

Maszyna do lodów tajskich

Lody tajskie to wspaniała przekąska nie tylko na upalne dni. Można je wykonać z naturalnych składników dodając swoje ulubione owoce. Maszynę do lodów tajskich kupimy w internecie już za 130 zł. W zestawie znajdziemy specjalne szpachelki do rozkładania i rolowania masy. Tańsze modele maszyn do lodów należy trzymać w lodówce bądź zamrażarce przez odpowiednią ilość godzin. Po tym czasie będą gotowe do użytku. Masę do wyrobu lodów możemy wykonać samodzielnie ze śmietanki i preferowanych dodatków.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *