Salon z aneksem – pomysł na małą przestrzeń

Jak poradzić sobie z urządzeniem mieszkania, gdy nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią? Mając w domu niewiele miejsca, musimy zdecydować się na przemyślane i sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich może być salon z aneksem.

Salon z aneksem, czyli właściwie co?

Aneks jest wydzieloną częścią danego pomieszczenia o innym przeznaczeniu niż całe pomieszczenie. W tym przypadku w salonie, na jednej ze ścian, urządzona by była kuchnia. Cały proces przygotowywania posiłków odbywałby się zatem w tym miejscu, w którym spędza się najwięcej czasu – w salonie.

Wykorzystaj przestrzeń w sposób maksymalny!

Jeśli zdecydujesz się nie tworzyć osobnego pomieszczenia (kuchni), zaoszczędzisz sporo miejsca. Ścianka działowa, która oddzielałaby kuchnię od salonu zajęłaby kilkadziesiąt centymetrów przestrzeni, którą możesz wykorzystać. Dodatkowo, decydując się na salon z aneksem kuchennym, sprawisz, że pokój będzie wyglądać na większy. Przestrzeń zyska sporo światła, którego kuchnia oddzielona ścianką działową miałaby niedobór.

Sposoby na oddzielenie salonu od aneksu

Możesz spróbować oddzielić obie części mieszkania za pomocą jakiegoś mebla lub dywanu. Dzięki temu przestrzeń będzie sprawiała wrażenie lepiej uporządkowanej i bardziej przemyślanej. Jeśli wolisz bardziej odważne projekty, możesz także spróbować oddzielić aneks za pomocą innego koloru ścian − takie rozwiązanie z pewnością będzie ciekawie się prezentować.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Jedną z podstawowych zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać, jest ta dotycząca wzajemnego dopasowania kuchni i salonu. Zwróć uwagę na to, aby aneks nie przyciągał wzroku zbyt mocno – powinien raczej wtapiać się w przestrzeń, dopasowywać się do niej. Styl mebli z aneksu musi być podobny do całego wystroju – jeśli decydujesz się na jasne, drewniane wykończenia zadbaj o to, aby kuchenne meble były w podobnym stylu.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w małej przestrzeni. Mamy nadzieję, że nasz artykuł Cię zaciekawił i zainspirował do poszukania większej ilości informacji o salonie z aneksem kuchennym.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *