Mały salon z aneksem – jak go urządzić?

Masz małe mieszkanie i chcesz w maksymalny sposób zagospodarować przestrzeń? Świetnym pomysłem może okazać się połącznie salonu z aneksem kuchennym.

Czym jest salon z aneksem kuchennym?

Aneks jest wydzieloną częścią danego pomieszczenia o innym przeznaczeniu niż całe pomieszczenie. W tym przypadku w salonie, na jednej ze ścian, urządzona by była kuchnia. Cały proces przygotowywania posiłków odbywałby się zatem w tym miejscu, w którym spędza się najwięcej czasu – w salonie.

Wrażenie większej przestrzeni

Brak ścianki działowej dzielącej salon i kuchnię optycznie powiększa przestrzeń i stwarza wrażenie domowej, otwartej atmosfery. Dodatkowo, w ten sposób wykorzystasz całą dostępną przestrzeń. Ścianka działowa zajęłaby kilkadziesiąt centymetrów, które warto przeznaczyć na coś innego. Po co ściskać się w ciasnej kuchni, skoro możesz zdecydować się na rozwiązanie pozwalające tego uniknąć?

Łatwość użytkowania – podawaj posiłki w szybki i przyjemny sposób

Kolejnym plusem połączenia salonu z aneksem kuchennym jest to, że nie musisz przenosić naczyń z potrawami z kuchni do odrębnego pokoju, ponieważ stołu od miejsca, w którym przygotowuje się posiłki, nie oddziela ścianka działowa. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i z pewnością unikniesz nieszczęśliwych wypadków związanych na przykład z wylaniem na siebie potraw – przeniesienie zupy na stół znajdujący się tuż obok jest z pewnością łatwiejsze niż noszenie talerza z jednego pomieszczenia do innego.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Jedną z podstawowych zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać, jest ta dotycząca wzajemnego dopasowania kuchni i salonu. Zwróć uwagę na to, aby aneks nie przyciągał wzroku zbyt mocno – powinien raczej wtapiać się w przestrzeń, dopasowywać się do niej. Styl mebli z aneksu musi być podobny do całego wystroju – jeśli decydujesz się na jasne, drewniane wykończenia zadbaj o to, aby kuchenne meble były w podobnym stylu.

Szukasz pomysłu na oświetlenie salonu z aneksem? Sprawdź lampę Muuto.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w małej przestrzeni. Mamy nadzieję, że nasz artykuł Cię zaciekawił i zainspirował do poszukania większej ilości informacji o salonie z aneksem kuchennym.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *