Projektowanie kuchni dla początkujących – jak urządzić wnętrze?

kuchnia

Większość osób marzy o pięknej kuchni, jednak nie każdy potrafi ją samodzielnie zaprojektować. Porady specjalistów są jak najbardziej wskazane, ale mogą sporo kosztować. Na szczęście nie trzeba wydawać dużej ilości pieniędzy, by cieszyć się doskonałą aranżacją wnętrza.

garnki

Jeśli jeszcze nigdy nie miałeś do czynienia z projektowaniem, to musisz poznać kilka podstawowych zasad, które pomogą w całym procesie. Przede wszystkim najważniejsze jest to, by dokładnie zmierzyć pomieszczenie. Bez tego może okazać się, że wybrane meble nie zmieszczą się lub nie będą w stanie do końca spełniać swoich funkcji. Pamiętaj o zasadzie podziału kuchni na kształt trójkąta, na który składa się część przechowywania, przygotowywania i gotowania żywności. Zastosowanie trójkąta pozwoli na komfortowe korzystanie z kuchni i swobodne poruszanie się w niej. Lodówka i zlew powinny być od siebie oddalone o jakieś 40-150 cm, tak samo jak zlewozmywak i kuchenka.

Blat roboczy powinien być zamieszczony na wysokości dopasowanej do domowników. Optymalna wysokość to około 90 cm. Mimo tych wszystkich zasad, najważniejsze jest to, by czuć się dobrze w swojej kuchni, więc zawsze można przymknąć oko na niektóre zasady i zmodyfikować je według własnych potrzeb.

gotowanie

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *